Yüz Tanıma Sistemlerine Güney Kore Çözümü

By | 29 Mayıs 2013

Suprema Yüz Tanıma Cihazı

Güvenlik gerektiren geçiş noktalarına yüz tanıma sistemlerini üretimi daha önce Kanada ve Amerika tarafındayken son birkaç yılda her sektörde olduğu gibi teknolojinin yönü uzak doğuya yöneldi. Bu yönelme ile birlikte ilk hareketlenen Çin’li üreticiler oldu. Üretilen ve Amerika’daki ürünlerin birer kopyası niteliğindeki bu cihazlar diğer birçok Çin menşeli üründe olduğu gibi başarısız oldu.

Bu gün yine uzak doğudan ancak Çin menşeli olmayan bir ürünün tanıtımını yapacağız. Ürün teknolojisi ile ön plana çıkan Güney Kore üretimi. Güney Kore; Samsung, LG, Huyundai, SK Group gibi birçok firmanın memleketi. Teknoloji konusunda geldikleri noktayı bu markalar yeterince anlatıyor gibi.

Güvenlik çözümleri üreten Suprema  firması tarafından üretilen ve ülkemize Meyer  firması tarafından getirilen yüz tanıma sistemleri bu teknolojinin geldiği belkide en güzel noktayı gösteriyor. Ürünün muadillerinden ayıran en büyük özelliği de zaten teknolojisinde yatıyor. 3 boyutlu yüz tanımlama çözümü sunan cihaz oldukça hızlı. Güvenlik sistemleri için geçiş kontrol ve personel takip sistemlerinde kullanılan ürünün tanımlama teknolojisi konusunda ödüllü olduğunu web sitelerinden okuyabilirsiniz.

Ürün fiyat olarak Çinli muadilleriyle karşılaştırılamayacak kadar pahalı :) zaten karşılaştırmamak daha iyi bir fikir olarak düşünülmeli. Çünkü Çinli ürünlere karşı pek hoş bir tutumum yok açıkçası. En son çok uygun fiyata Çin üretimi Oto lastik toptancısı ürünü övüp övüp bitirip, kendi kamyonumda da kullanıyorum güvenmesem canımı bu lastiklere emanet eder miyim dedikten sonra hareket edip sadece 200 metre gittikten sonra :) lastik patlayıp param parça olarak yola dağıldıktan sonra Çin üretimi ürünlere karşı acayip bir antipatim gelişti. O yüzden karşılaştırmamak iyi :) fiyat olarak bütçeniz ile karşılaştırmanız en iyisi.

Bu ürün ve diğer biometrik tanıma sistemlerine ait detayları firma sitesinden bulabilirsiniz :  www.meyer.com.tr 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.